Žikava - Zjednodušená verzia stránok

Aktuality - Helena Kúseková

pani Helena Kúseková

Smútočné oznámenie

S hlbokým zármutkom Vám oznamujeme, že nás dňa 6. mája 2021 opustila p. Helena Kúseková vo veku nedožitých 73 rokov. Pani Helena Kúseková pôsobila v obci Žikava najskôr ako pracovníčka Miestneho národného výboru v Žikave a v roku 1998 bola zvolená za starostku obce Žikava. Obec viedla štyri volebné obdobia, počas ktorých sa v obci  vybudovala čistiareň odpadových vôd, kanalizácia, obecný vodovod, zrekonštruoval sa kultúrny dom. Jej srdcovou záležitosťou bola aj organizácia kultúrnych podujatí , na ktorých sa aktívne podieľala. Z mnohých kultúrnych akcií spomenieme nezabudnuteľné trojdňové oslavy 925. Výročia prvej písomnej zmienky o obci Žikava.

Ako to v živote býva, človek odchádza, už sa nevracia, už sa neopakuje, a predsa tu zanecháva vždy niečo po sebe, niečo, čo môže zostať jedine po človeku. Je to práca, je činnosť života, ktorú vykonal pre spoločné dobro ľudskej spoločnosti. Sú to materiálne hodnoty, ale predovšetkým tie neraz ťažko merateľné, ťažko postihnuteľné hodnoty ducha, jeho skutky.

Lúčime sa s Vami v mene miestnej samosprávy a občanov našej obce.

Odpočívajte v pokoji!

Dátum vloženia: 7. 5. 2021 8:35